Lyme Hastalığı Terapisi

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00
  Whatsapp No: : +90 530 123 49 58

Lyme Teşhis Laboratuar Hizmetleri

Lyme Tedavi Kliniğilaboratuvar ortamlarında kene kaynaklı hastalıklar – Lyme ve muhtemel ortak enfeksiyonları – yanı sıra kronik enfeksiyonlar, iltihaplar ve immün yetmezlikler konusunda uzmanlaşmıştır.

Teşhis Tıbbi Uygulama Uzman hekimler tarafından veya Lyme-kliniğe müracaat eden kişilerin kan örnekleri alınarak Uzman kişiler tarafından yürütülmektedir.

Tanı-koyma, kişi mevcut rahatsızlıkları ve önceki tıbbi öyküsü yanı sıra özel kan testleride bu süreçler içinde yer almaktadır.

Laboratuvar desteği ile teşhis Borrelia bakterisinin keşfi çok önemlidir .

Bu Testleri Lyme Uzmanı olan kişiler yapmalı ve değerlendirmelidir.

Tanısal Laboratuvar Borrelia veya diğer ko-enfeksiyonu olan olası bir enfeksiyon bulgusu çok önemlidir. Borrelia algılama kalitesi ve bilgi değeri hakkında dünya çapında farklı değerlendirmeler vardır. Bu nedenle test sonuçları farklı laboratuarlarda farklı sonuçlar verebilir. Bunun sebebi de laboratuvarlardaki test yöntemlerinin farklılığı ve hastadaki değişikliklerdir. Test sonuçlarının karşılaştırılmasını sağlıklı bir şekilde yapmak amacıyla, tüm testler her seferinde aynı laboratuarda yapılmalıdır.

ELISPOT Borralia ve hücresel düzeyde eş-enfeksiyonların bir enfeksiyon tespit etmek için kullanılır; o güvenilir ve biz birkaç yıldır kullanıyoruz. Enzimatik EliSpots ilk nesil bağışıklık sisteminin hücresel düzeyde etkinliği hakkında önemli bilgiler sağlar. Biz şimdi daha da bu testlerdeki deneyimimizi geliştirdik. Borralia ve CO Enfeksiyonlarının Testleri Kişinin Semptomlarına göre bir arada Yapılmalıdır. Tek başına Borralia Testi YETERSİZDİR. Çünkü Borralia ile birlikte bir çok CO Enfeksiyon Vücuda girmektedir.

Yeni ELISPOT, LymeSpot revize , enfeksiyon ve / veya inflamasyon etkinliği hakkında ayrıntılı bilgi verir. Bu test daha biz aktif (spesifik efektör hücreleri) ile ilgili ya da bir gizli (özel bellek hücreleri) enfeksiyonu olup olmadığını ayırt edebilirsiniz. Şimdi bir hastanın enfeksiyon, iltihap veya hakim olan otoimmün süreçler olup olmadığını değerlendirmek mümkün olacaktır. Interferon-y üretimi dayanır ELISPOT ile karşılaştırıldığında, LymeSpot da sitokin IL-2 belirler.